z ŻYCIA wzięte

Komfortowy przegląd prasowy, czyli bez reklam i wyskakujących okienek.

Najciekawsze wątki. Zaskakujące informacje. Najważniejsze aktualności. To wszystko w jednym miejscu z zagwarantowanym komfortem czytania. Nie przerywamy „na reklamy” i nie atakujemy tańczącymi banerami. Zapraszamy do wygodnej lektury… tylko 3 minuty

w listopadzie 75% wyroków sądowych na KORZYŚĆ FRANKOWICZÓW

Wszystkie portale rozpisują się o fenomenie ubiegłego miesiąca, czyli wyraźnej zmianie w decyzjach sądów. Money.pl podaje liczbę 54 oraz uzasadnienie takiego obrotu spraw, czyli argumenty zawarte w orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 3 października, które wpłynęły na Sądy. Natomiast Forbes mówi „Frankowicze przejmują prowadzenie”.
Zatem WIDOCZNE EFEKTY, które pojawiły się dość szybko jeszcze bardziej zachęcają Frankowiczów do walki o swoje pieniądze. Okazuje się, że do polskich sądów wpłynęło już 40% więcej wniosków w III kwartale – porównując do II.

W Sądzie zapadł wyrok idealny dla Frankowicza

Taki nagłówek przeczytamy w Pulsie Biznesu. Jednak co to oznacza? Otóż całość roszczenia rozliczana w złotych. Do tego nieważna umowa oraz wisienka na torcie – zasądzenie podwójnej stawki kosztów zastępstwa procesowego. Wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Banki grożą pozwami –  intrygująca ciekawostka?

…czy obraz znanego przysłowia „tonący brzytwy się chwyta”? Państwu pozostawimy rozstrzygnięcie a zajmiemy się przytoczeniem sytuacji. W bankach pojawił się pomysł, by domagać się od frankowiczów odszkodowań za tzw. korzystanie z kapitału w przypadku unieważnienia umowy kredytu. Okazuje się jednak, że – cytujemy Gazetę Prawną – „to straszak, który nie utrzyma się w sądzie”. Podsumowując wypowiedzi komentujących, pomysł miał na celu odstraszyć Frankowiczów od podjęcia aktywnych działań, jednak zarówno ONI (Frankowicze), jak i instytucje zajmujące się ochroną praw konsumentów – odczytują to jako groźbę. Jakkolwiek ocenimy tę sytuację – czy jako groźbę, próbę ratowania „siebie”, czy odstraszanie, faktem jest, że prawnicy nie znajdują podstaw prawnych do składania pozwów przez banki.
Na zakończenie tego wątku dodamy jedynie małe uzupełnienie . Wgląda na to, że przełom w sprawach Frankowiczów, czyli październikowe orzeczenie TSUE może okazać się bardziej spektakularny niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. Być może właśnie tego obawiają się banki.

Zawiadomienie na nieuczciwe praktyki banku

Złożone przez Stowarzyszenie SBB do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zawiadomienie o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów polegające na tym, że bank „w piśmie procesowym wystąpił o zwrot nienależnego świadczenia, które rzekomo miałoby być należne bankowi wskutek stwierdzenia nieważności umowy przez Sąd”. Zaznaczają, że w najbliższym czasie zostaną złożone doniesienia na kolejne banki.

Nie wypada się chwalić…

Zatem powołamy się na Gazetę Prawną, gdzie zostaje poruszony problem „nieuczciwych kancelarii”, które w swoich szeregach nie mają wykwalifikowanych prawników. Wbrew swoim hasłom reklamowym nie wykonują analiz prawnych dla Frankowiczów, tylko zlecają na zewnątrz wykonanie takiej usługi. To jeden z powodów, który zwiększa ostateczne koszty Frankowicza. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma tego rodzaju firmy „pod lupą”, a GP radzi by porównywać oferty i zapisy w umowach. My również do tego zachęcamy, tym bardziej, że gwarantujemy bezpośredni kontakt z naszymi prawnikami.

Ostatnie wątki nie wniosły tak doskonałych wiadomości dla Frankowiczów jak pierwsze, mimo to nie zapominajmy, że TERAZ jest doskonały czas dla Frankowiczów.
Ty też możesz odzyskać swoje pieniądze.

Jeśli chcesz możesz sprawdzić wpis POMOC dla FRANKOWCZÓW

 

Prawnicy Frankowiczów

Daj sobie szansę. ODZYSKAJ SWOJE PIENIĄDZE

Poprzedni wpis

Ruszyła lawina…możesz skorzystać Frankowiczu

Następny wpis

Polecane wpisy

Komentarze

Komentowanie wpisu nie jest dostępne.